Дитину захитує в транспорті: топ-6 порад, які врятують сімейну мандрівку


Опубліковано 22 Червень 2018 о 15:01

Блог Діти в місті Рівне >  Різне >  Дитину захитує в транспорті: топ-6 порад, які врятують сімейну мандрівку


Дитину захитує в транспорті: топ-6 порад, які врятують сімейну мандрівку

Photo: Pixabay

Уявіть собі, що дитина під час сімейної подорожі машиною не має можливості дивитись у вікно, або вона надто зацікавлена власним гаджетом. Внутрішнє вухо дитини відчуває рух, але очі не бачать його. За цих обставин проявляється таке неприємне явище, як хронічний кінетоз, або ж простими словами — захитування. У дитини починає паморочитися в голові, з’являється нудота і замість того, щоб отримувати максимум насолоди від сімейного відпочинку, батьки всілякими методами намагаються полегшити стан дитини. То що, відмовитися від подорожі, чи цього неприємного явища можна уникнути?


6 простих порад, які позбавлять дитину від дискомфорту під час поїздокОсновна причина захитування — неузгодженість в роботі між зором, вестибулярним апаратом і сенсорними відчуттями. Photo: Pixabay


1. Слідкуйте за тим, щоб дитина дивилась у вікно

Основна причина захитування — слабкий вестибулярний апарат. А точніше неузгодженість в роботі між зором, вестибулярним апаратом і сенсорними відчуттями. Щоб уникнути конфлікту відчуттів, попросіть дитину дивитись у вікно — спостерігаючи за рухом поза межами автомобіля, організм дитини працюватиме злагоджено, і це суттєво знизить можливість появи захитування.


2. Забезпечте доступ свіжого повітря у салон автомобіля

Душне та парке повітря гарантує, що у дитини, схильної до захитування, з’являться всі симптоми. Щоб вберегти дитину від дискомфорту — забезпечте доступ свіжого повітря. Різкі та неприємні запахи провокують нудоту, тому не використовуйте під час поїздки парфуми та не паліть у машині.Щоб вберегти дитину від дискомфорту — забезпечте доступ свіжого повітря. Photo: Pixabay


3. Слідкуйте за водним балансом дитини

Влітку особливо важливо уберегти всіх членів родини від зневоднення. Користь правильного споживання води важко переоцінити. Дефіцит води в дитячому організмі тільки погіршить ступінь захитування, і, крім того, може призвести до теплового удару, особливо, якщо в машині спекотно і немає доступу свіжого прохолодного повітря.


4. Не годуйте дитину перед поїздкою

Переповнений шлунок, так само як і порожній - найчастіша причина поганого самопочуття в дорозі. Нагодуйте дитину за півтори години до поїздки. Уникайте жирної та важкої їжі до і під час поїздки.


5. Плануйте подорож

Найоптимальніший варіант — це поїздка під час денного сну малюка.Найоптимальніший варіант подорожі — це поїздка під час денного сну малюка. Photo: Pixabay


6. Використовуйте відволікаючі маневри

Якщо ваша дитина схильна до автомобільної хвороби, спробуйте відвернути її увагу від дороги: слухайте музику або співайте пісні. Можна запропонувати дитині рахувати дорожні знаки, називати кольори або марки проїжджаючих машин. Є безліч ігор, у які можна пограти всією сім’єю у поїздці, наприклад, «Їстівне - неїстівне», «Міста», «Живе — неживе». Підготуйтесь заздалегідь та продумайте як зайняти дитину у мандрівці.


Ліки проти морської хвороби
На сьогодні доведена дія тільки одного препарату — дименгідринату, а більшість інших препаратів створені на його основі. Photo: Joseph Gonzalez on Unsplash


Найдієвішими засобами від захитування є медичні препарати. На полицях аптек і магазинів зараз можна знайти купу препаратів від морської хвороби: таблетки, пластирі, браслети, льодяники, капсули та гомеопатичні препарати. Вибирати вам, але обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, які медикаменти можна приймати вашій дитині.

На сьогодні доведена дія тільки одного препарату — дименгідринату, а більшість інших препаратів створені на його основі. Однак не всі вони рекомендовані дітям: таблетки «Драміна» можна пити дітям від двох років, а «Авіа-Море» — тільки від шести років.


Народні методи


М’ята, лимон та імбир - відмінні помічники у боротьбі проти захитування. Приготуйте у дорогу чай з лимоном та імбиром, або ж просто воду з м'ятою та лимоном. Якщо дитина почне погано себе почувати - тримайте напоготові м'ятні або імбирні льодяники.


У будь-якому разі візьміть із собою усі речі, які можуть знадобитися, якщо дитині стане погано в машині: вологі серветки, пакети, рушник, та не забудьте взяти чистої питної води.


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук