Як під'єднати навушники з гарнітурою до комп'ютера


Опубліковано 28 Вересень 2023 о 12:00

Блог Діти в місті Рівне >  Оглядові статті >  Як під'єднати навушники з гарнітурою до комп'ютера


Як під'єднати навушники з гарнітурою до комп'ютера

Photo: ctrs.com.ua


Навушники з гарнітурою - це зручний аксесуар для спілкування, прослуховування музики та ігор на комп'ютері. Однак, не всі знають, як правильно під'єднати та налаштувати такий пристрій. У цій статті консультант у магазині побутової техніки розповість про те, які види навушників існують, які роз'єми вони використовують і які дії потрібно виконати для їхньої роботи.


Види навушників із гарнітурою


Навушники з гарнітурою, які завжди є в наявності на сайті: https://www.ctrs.com.ua/ru/naushniki/garnitura_da/ можна розділити на дві основні категорії: аналогові та цифрові.


Аналогові навушники з гарнітурою підключаються до комп'ютера через 3,5-міліметрові роз'єми (джеки). Зазвичай такі навушники мають два роз'єми: один для звуку, інший для мікрофона. Іноді вони об'єднані в один роз'єм типу TRRS (чотириконтактний джек). Такі навушники працюють за принципом пасивної звукової карти, тобто вони не потребують додаткового живлення чи драйверів. Цифрові навушники з гарнітурою підключаються до комп'ютера через USB-порт або Bluetooth. Такі навушники мають вбудовану активну звукову карту, яка обробляє звук і передає його в цифровому форматі. Такі навушники можуть мати додаткові функції, як-от придушення шуму, світлодіодне підсвічування, регулятор гучності тощо. Такі навушники потребують встановлення драйверів і програмного забезпечення.


Як під'єднати аналогові навушники з гарнітурою


Для під'єднання аналогових навушників із гарнітурою до комп'ютера потрібно виконати такі кроки: Знайти на задній панелі комп'ютера два роз'єми для аудіо: зелений (для звуку) і рожевий (для мікрофона). Якщо таких роз'ємів немає, то можна використовувати передню панель комп'ютера або аудіороз'єми на моніторі. Вставити роз'єми навушників у відповідні роз'єми комп'ютера. Якщо в навушників один роз'єм типу TRRS, то потрібно використовувати спеціальний перехідник. Перевірити працездатність навушників і мікрофона. Для цього можна запустити будь-який аудіо- або відео-додаток і послухати звук. Для перевірки мікрофона можна використовувати програму. Запис звуку або будь-який інший додаток для голосового спілкування. Якщо звук не чути або є перешкоди, то потрібно перевірити налаштування звуку в операційній системі. Для цього потрібно відкрити Панель керування, вибрати Звук, перейти на вкладку Відтворення і переконатися, що вибрано правильний пристрій виведення звуку. Аналогічно потрібно зробити на вкладці Запис для пристрою введення звуку. Якщо проблему не розв'язано, то потрібно перевірити цілісність роз'ємів і проводів навушників, а також спробувати під'єднати їх до іншого комп'ютера або пристрою.Photo: ctrs.com.ua


Як під'єднати цифрові навушники з гарнітурою


Для під'єднання цифрових навушників із гарнітурою до комп'ютера потрібно виконати такі кроки: Якщо навушники підключаються через USB-порт, то потрібно вставити USB-роз'єм навушників у вільний USB-порт комп'ютера. Якщо навушники підключаються через Bluetooth, то потрібно увімкнути Bluetooth на комп'ютері та на навушниках, а потім виконати процес парирування. Дочекатися, поки комп'ютер визначить навушники і встановить необхідні драйвери. Це може зайняти кілька хвилин. Якщо комп'ютер не розпізнає навушники, то потрібно завантажити та встановити драйвери з офіційного сайту виробника. Запустити програмне забезпечення, яке поставляється з навушниками, або завантажити його з офіційного сайту виробника. У цьому ПЗ можна налаштувати різні параметри звуку, такі як еквалайзер, ефекти, баланс тощо. Перевірити працездатність навушників і мікрофона. Для цього можна використовувати ті самі методи, що й для аналогових навушників. Якщо виникають проблеми зі звуком або зв'язком, то потрібно перевірити стан батареї навушників, якість сигналу Bluetooth, а також оновити драйвери і ПЗ.

Навушники з гарнітурою - це корисний аксесуар для комп'ютера, який дає змогу слухати звук високої якості та спілкуватися з іншими людьми. Залежно від типу навушників, вони можуть підключатися до комп'ютера різними способами: через 3,5-міліметрові роз'єми, USB-порт або Bluetooth. Для правильної роботи навушників потрібно дотримуватися інструкцій з підключення та налаштування, а також вирішувати можливі проблеми.

Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук