Як доглядати за дитячими речами, щоби вони були безпечними, чистими та служили довго
Опубліковано 08 Квітень 2025 о 16:00
Блог Діти в місті Рівне > Лайфхаки для батьків > Як доглядати за дитячими речами, щоби вони були безпечними, чистими та служили довго

Photo: www.ctrs.com.ua
Щоб улюблені речі із дитячого гардеробу були безпечними та якнайдовше залишалися в гарному стані, потрібно забезпечити їм відповідний догляд. Тобто, варто знати, як ефективно й без шкоди для здоров'я дитини одяг прати, сушити, видаляти із нього плями.
Поради із догляду за дитячими речами ви знайдете в цій статті, а якісні пралки можна придбати на сайті https://www.ctrs.com.ua/stiralnye-mashiny/.
Сортування речей перед пранням
Перш ніж відправити речі в пралку, посортуйте їх. Поділ зробіть, орієнтуючись на:
-
тип матеріалу — одяг із м'яких тканин (наприклад, з бавовни), періть окремо від речей зі щільного матеріалу (джинси або верхній одяг);
-
забарвлення — щоб уникнути фарбування, білий та світлий одяг періть окремо від темного, різнокольоровий теж окремо;
-
ступінь забруднення.
Якщо відправляти в прання речі однакової категорії, можна уникнути пошкодження тканини та зберегти яскравість кольорів.
Видалення плям
Різноманітні плями на дитячому одязі — цілком звичайна ситуація. Якщо забруднення видаляти правильно, результат буде ефективним і тканина до того ж не пошкодиться. Що важливо знати:
-
плями від їжі, трави чи фарби краще прибирати одразу після їхньої появи;
-
фруктові плями найлегше усунути, просто поливши на них гарячою водою — але це потрібно робити до прання із миючим засобом;
-
більшості плям можна позбавитися, якщо намилити їх господарським милом ї замочити одяг на пару годин, а потім прати звичайним способом;
Окремо варто розповісти про виведення застарілих плям та жовтих слідів, що з'являються на одязі від неправильного зберігання. Отже, слід узяти дві столові ложки рослинної олії та відбілювача без хлорки і змішати їх із чотирма столовими ложками прального порошку.
Цю суміш потрібно розвести у 5-и літрах води й на пару годин замочити в ній зіпсовані речі. Останній крок — звичайне прання і ретельне полоскання.
Температурний режим
Важливе значення для збереження тканини та якості її очищення має температура води. Наприклад, для вовни, синтетики та будь-яких тонких матеріалів рекомендується температура 30-40°C. Що стосується бавовни та міцних тканин, то їх варто прати за температури 60-90°C.
Запам'ятайте одне важливе правило: щоб уникнути деформації та іншого пошкодження тканини, періть із дотриманням рекомендацій виробника, зазначених на ярликах.
Вибір миючих засобів
Під час вибору пральних засобів для дитячих речей враховуйте таке:
-
порошки чи гелі застосовуйте гіпоалергенні;
-
уникайте сильних ароматизаторів.
Після прання речі 2-3 рази прополощіть у чистій воді, щоби повністю видалити залишки прального порошку.
Photo: www.ctrs.com.ua
Сушка та прасування
Речі бажано сушити на свіжому повітрі, але не під прямим сонячним промінням — так тканина не буде втрачати свої кольори. Для речей із делікатних тканин краще задіювати горизонтальне сушіння, щоби зберегти їхню структуру і форму.
Одяг із натуральних тканин бажано прасувати, адже завдяки цьому тканина пом'якшується. Натомість синтетичні речі краще не прасувати взагалі або робити це, використовуючи низькотемпературний режим.