Чим зайняти дітей у дорозі: ідеї, які рятують нерви батькам


Опубліковано 01 Травень 2025 о 10:00

Блог Діти в місті Рівне >  Чим зайняти дітей у дорозі: ідеї, які рятують нерви батькам


Чим зайняти дітей у дорозі: ідеї, які рятують нерви батькам

Photo: Freepik


Подорож з маленькими дітьми – це завжди виклик. Будь-яка поїздка вимагає планування та організації часу. Особливо актуально це зараз, коли дорога може займати по декілька днів.

На щастя, є чимало способів перетворити важку дорогу на чудову пригоду. «Діти в місті» зібрали поради, які допоможуть розважити дітей в дорозі та зекономити вам сили.


Ігри зі словами


Телефон часто виступає рятівником ситуації під час поїздок, але зона покриття буває відсутня, тож зв’язок може пропадати. На поміч прийдуть ігри, в які можна грати без телефону.


«Вгадай, що я бачу»

Дитина має обрати предмет, який бачить за вікном і загадати його вам: «Я бачу те, що починається на букву Б…». Ваша задача – відгадати. Ця гра більше підходить для подорожі автівкою, коли перед вами відкривається багато різних пейзажів.


«Так чи ні»

Гравець загадує слово. Задача всіх інших – відгадати це слово, задаючи питання. Задача гравця – відповідати лише «так» або «ні».


«Що поміститься в банку?»

Це відома класична гра, де необхідно називати різні предмети, які можна помістити в банку.



Photo: Freepik


«Слова з першої літери»

Цікава гра, де необхідно складати речення, де всі слова починатимуться з однієї літери. Йти треба по абетці. Наприклад, буква А. «Акула Ася активно атакує апельсин». Це дуже весела гра, адже речення можуть виходити дуже смішними.


«Слова з останньої літери»

Ще одна гра, щоб подумати. Один гравець каже слово, а інший придумує слово на останню літеру. Можна цю гру зробити складніше і обрати тему слів. Наприклад, країни, фрукти, тварини.


Читайте також: Чи важливі для дитини подорожі?


Творчість на ходу


Якщо ви подорожуєте в потязі, у вас є більше маневрів для ігор. В дорогу з собою можна взяти набори для творчості, які допоможуть надовго зайняти дітей.


Що може знадобитися:

  • набори для малювання,
  • наліпки та стікери,
  • картина по номерах,
  • маленькі пазли.

Також можна придумувати історії та записувати їх – на диктофон або в зошит. Це може бути детектив про людей, які їдуть в потязі, або про незвичні речі, які дитина побачить за вікном. Такі ігри добре розвивають спостережливість.

Якщо ж ви подорожуєте на машині, можна пограти в гру «Хто перший побачить…». Наприклад, хто перший побачить червону машину або людину в синьому одязі.

Також буде корисно зібрати в дорогу секретний пакет з різними цікавими речами-сюрпризами, про які дитина не знатиме. Нова книжка або журнал із завданнями, конструктор, нові маленькі іграшки або щось, чого дитина ще не бачила. Такий пакетик стане порятунком, коли дитина вже остаточно знудиться.


Аудіо та відео для мандрів



Photo: Freepik


Під час довгої подорожі важливо постійно змінювати види діяльності, адже дитині буде набридати довго займатися однією справою. Тож запасіться різними видами дозвілля. Ви можете скористатися сервісами з аудіо казками або заздалегідь скачати такі казки на Ютуб. Казки по 10-15 хвилин ідеально підійдуть для перемикання уваги.

Якщо ви подорожуєте власною машиною, можна влаштовувати музичні паузи та грати у «вгадай мелодію». Діти обожнюють, коли їм вмикають «мамині хіти», які треба відгадати.

Також можна використовувати навчальні матеріали, щоб в дорозі дитина займалася чимось корисним. Наприклад, вивчала англійську або читала книжки, які проходять у школі.


Дорожні квести


Ще одна ідея, яка точно сподобається діткам. Її треба буде підготувати заздалегідь, придумавши відповідні завдання. Це може бути «Карта мандрівника», де будуть прописані різні цікаві завдання. Коли дитина їх виконуватиме, вона відмічатиме завдання як пройдене. Завдання можна складати в залежності від типу вашої подорожі.

Наприклад, побачити тварину, знайти 3 червоних машини, поїсти на заправці, почути певну пісню на радіо.


Всі ці ідеї здатні врятувати вашу подорож, а для дитини перетворити її на пригоду. Лише трохи фантазії, і з’являється час для щирих розмов, спільних жартів і нового досвіду.


Вам може сподобатися наша стаття: Топ-10 напрямків для весняного відпочинку в Україні






Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук