Громадська організація "Сад історій"

Громадська організація "Сад історій"


Сад історій - це громадська ініціатива мешканців Рівного, що має на меті озеленення міста шляхом висадки дерев рівнянами до пам'ятних дат в їх особистому житті (одруження, народження дітей, річниці тощо) або житті міста.

За кожним посадженим деревом "Саду історій" будуть власні романтичні, цікаві, часом зовсім неймовірні історії, а місто розквітне та зеленітиме з кожним роком, завдяки паркам та садам, висадженим мешканцями. 


Що пропонує Сад історій:


1. Весільну традицію саджати дерева у день одруження
У Рівному щороку одружується близько 2000 пар і найбільше шлюбів, звичайно, припадає на теплий літньо-осінній період. Серед молодят є поширеною традиція “вішати замочки” у день одруження як залізний символ міцної любові. 
Натомість, сад в культурі українців має потаємне, сакральне значення як місце для зустрічей закоханих. Саджання дерева - це також символ створення родини, продовження роду, що є традиційним для молодих сімей.

2. Садіння дерев рівнянами під час різних тематичних заходів (кліматичні акції, День Землі, День довкілля тощо)

3. Традицію саджати дерева до пам'ятних дат.
У кожної людини, сім’ї, колективу трапляється багато значимих подій, пам’ять про які хочеться залишити на роки. Таким символом може легко стати посаджене дерево в міському саду.

ЦІЛІ:
Екологічні: озеленення міста - це чистіше повітря, збільшення зон для здорового відпочинку рівнян. Зелене місто – це чудовий спадок для майбутніх поколінь.

Соціальні: залучення рівнян до планування і створення спільного міського простору сприятиме об’єднанню та комунікації різних соціальних груп і окремих громадян. Демонстрація таких ціннісних орієнтирів, як: збереження довкілля для майбутніх поколінь, об’єднання та взаєморозуміння людей, добріше ставлення людей одне до одного та до природи. 

Культурні: зелені ландшафти – це естетично. Вони є джерелом позитивних емоцій та сприяють відновленню бережливого і дбайливого ставлення українців до природи та оточуючого середовища.

Економічні: привабливіше місто для туристів, відповідно збільшення робочих місць, підтримка розвитку місцевих бізнесів у сфері садівництва та ландшафтного дизайну.

 ЗАВДАННЯ:
1) Створення можливості для рівнян саджати дерева. У містах жителі не можуть саджати дерева де завгодно, оскільки є міські комунікації, які можна порушити. Для цього розробляються плани розвитку міського ландшафту. Завдяки ініціативі Сад історій у Рівному буде забезпечено координацію з Трестом зеленого господарства та міською владою і створено просту, зрозумілу процедуру посадки дерев рівнянами. Громадськість долучиться до розробки міських планів розвитку зелених зон в місті, що відповідно покращить їх, адже будуть відображені потреби громади.

2) Впровадження нової традиції в місті з саджання дерев його мешканцями. Рівне стане першим містом в Україні, що започаткувало таку традицію. Цим зможуть пишатися його мешканці, а місто ділитися з іншими цікавим досвідом. 

КОМАНДА:
1) Оксана Майборода, співзасновниця ініціативи Сад історій в Рівному
Контакти: тел.: 068 572 23 64, oksana.maiboroda@gmail.com
2) Марічка Сидорук, співзасновниця ініціативи Сад історій в Рівному, активістка Громадської організації “Яскраво”, координаторка громадської ініціативи «Зеленька»
3) Інна Белаш, співзасновниця ініціативи Сад історій в Рівному, прес-секретарка та активістка Громадської організації “Екоклуб”
4) Вікторія Власюк, співзасновниця ініціативи Сад історій в Рівному, активістка Громадської організації “Яскраво”
5) Тетяна Хавтура, співзасновниця ініціативи Сад історій в Рівному, власниця ідеї саджання дерев мешканцями міста до пам’ятних дат.
6) Юрій Ойцюсь, організатор громадської ініціативи «Зелена стежка в Рівному»


Контакти

+38 (050) 697 81 18
press@treestory.in.ua


Посилання


Адреса

Рівне
м. Рівне