Сьогодні Рівненський обласний краєзнавчий музей - це науковий, методичний та культурно-освітній центр міста та регіону
На початку ХХІ тис. в Рівному почали діяти два нових музейних відділи: Літературний музей Уласа Самчука та Музей бурштину (вул. Симона Петлюри, 17).
У фондах музею налічується більше 297 тис. експонатів, з них понад 20 тис. представлені в залах постійних експозицій та на виставках. Унікальними експонатами є гербарії рідкісних рослин Рівненщини, скарби давньоруських срібних прикрас ХІІ – ХІІІ ст., твори волинського іконопису, колекція стародруків, серед яких Острозька «Біблія» 1581 р., предмети козацької доби, графіка Н.Орди та Г.Пеєра, біломармурові роботи відомого польсько – італійського скульптора Т.-О. Сосновського, колекції монет, холодної та вогнепальної зброї.
Музей веде активну виставкову роботу, основою якої є як власні фондові збірки, так і співпраця з іншими музейними закладами, митцями та колекціонерами. Рівненські музейні колекції неодноразово експонувалися на виставках, що проходили не тільки в Україні, а й за кордоном, зокрема в Канаді, Польщі, Франції.
Щорічно в музеї проводиться науково-практична конференція, на яку запрошуються спеціалісти з України та зарубіжжя. Результатом конференції є випуск збірок наукових статей «Наукові записки Рівненського обласного краєзнавчого музею» (16 збірників). Щорічно, за різною тематикою, проводяться наукові читання, круглі столи та семінари. Крім традиційних екскурсій та лекцій, використовуються нові методи роботи з відвідувачами різних вікових категорій. Це музейні свята, тематичні вечори, нічні екскурсії, презентації друкованих видань та фільмів, зустрічі з відомими особистостями тощо.
Контакти
+380 (362) 267 580
rivnemuseum@ukr.net
Посилання
Адреса
Рівневул. Драгоманова, 19