Школа плавання "Nемо"ТОП-10 фактів про школу раннього плавання «НЕМО» і її вихованців:

  1. 1«Немо» - це особлива школа плавання, наймолодшим учням якої - 2 тижні, а найстаршим - 6 років.

  2. Назва «Немо» не має нічого спільного з романами Жуля Верна і мультфільмами Волта Діснея. Це просто скорочення від такого рідного для кожної матусі слова, як «немовля».

  3. Вихованці школи «Немо» плавати вчаться раніше, ніж ходити.

  4. Перші уроки для найменшеньких відбуваються у сімейній атмосфері - вдома у ванні. Інструктор приходить до мами з немовлям раз у тиждень. А в 3-4 місяці дітки вже відвідують басейн.

  5. Вихованці школи «Немо» у 6 місяців вміють стрибати з бортика (звісно, в турботливі мамині руки). А в рік вже можуть самі пропливати дистанцію у 3 метри.

  6. Діти, які плавають майже з народження, ростуть більш відкритими і краще адаптуються до різних умов життя. 

  7. У школі «Немо» вже понад 100 крихіток-учнів. 

  8. На уроки плавання для немовлят приходять не лише матусі, а й татусі.

  9. У школі займаються не тільки рівняни, а й малюки-іноземці.

  10. Школа «Немо» вперше в Україні провела змагання з плавання серед грудних діток.

Р.S. Якщо Ви не розпочали заняття до 3 місяців - не проблема. Пірнати та плавати малюк навчиться вже в басейні. 

Історія виникнення раннього плавання

Вчені вважають, що дитяче плавання існувало у народів, що живуть поблизу води. Те, що ми називаємо зараз дитячим плаванням, було відкрито в Австралії пані Тімерман в 1939 році з волі випадку. У спекотні літні дні, її доктор порадив,  брати з собою в басейн дитину. Тімерман побачила, що дитина буквально розцвітає у воді. Це її надихнуло написати книгу, яка стала всесвітнім підручником з дитячого плавання. Трохи пізніше в СРСР почали публікуватися статті голови всесоюзної федерації плавання, президента медичного комітету міжнародної федерації плавання  З. П. Фірсова під загальною назвою "Плавати раніше, ніж ходити". Методика була схвалена спеціальною комісією Міністерства охорони здоров'я СРСР і стала впроваджуватися. Особливо важливо, що методика дозволяла оздоровлювати дітей за допомогою звичайної квартирної ванни, що доступно мільйонам людей. 

Заняття у воді впливають практично на всі органи і системи дитячого організму.

 Дихальна система. Тиск води на область грудної клітки сприяє збільшенню глибини видиху і вдиху. А глибоке дихання - потужний профілактичний засіб захворювань верхніх дихальних шляхів. Глибокі вдихи і видихи під час плавання як би «провітрюють» легені, завдяки чому виганяються бактерії і усуваються сприятливі умови для їх активізації. Крім того, виринувши і пофиркуючи від води, дитина очищає носоглотку, що дозволяє ефективно боротися з нежиттю і деякими легеневими захворюваннями.

Система кровообігу. Горизонтальне положення під час плавання - це своєрідний стан невагомості, який активізує кровообіг, розвиваючи і зміцнюючи серцево-судинну систему. Тиск води, діючи на численні кровоносні судини шкірного покриву, полегшує діяльність серця.

Опорно-руховий апарат. У воді знімаються статичні навантаження на кісткову мускулатуру, знижується навантаження на хребет. Ефект «Гідроневагомості», що виникає у воді, звільняє хрящові міжхребетні диски від постійного здавлювання їх хребцями. У розкутому стані в дисках краще відбувається обмін речовин. Це корисно для розвитку організму в цілому - сприяє формуванню правильної постави і є профілактикою сколіозу і м'язової дистонії. Тіло долає значний опір води, тим самим зміцнюючи опорно-руховий апарат. У той же час, активний рух ніг у воді зміцнює стопи і попереджає розвиток плоскостопості.

Видільна система. Під час плавання відбувається масаж шкіри і м'язів, очищаються потові залози, що сприяє активізації шкірного дихання і рясного притоку крові до периферичних органів. 

Загартовування, терморегуляція. Плавання сприяє загартовуванню організму, зростає опірність несприятливим факторам зовнішнього середовища, малюк стає менше схильний до простудних захворювань. Відомо, що теплоємність води майже в 28 разів вище теплоємності повітря, організм людини втрачає у воді в 30 разів більше тепла, ніж на повітрі. Саме з цієї причини водні процедури є досить сильним загартовуючим засобом.

Центральна нервова система. При постійних заняттях плаванням зміцнюється нервова система, спокійніше стає сон,підвищується апетит і загальний тонус організму дитини. При пірнанні стимулюється кровообіг мозку, а отже, йде його стрімкий розвиток.

Формування особистості. Психологами встановлено, що дитина, пірнаючи і плаваючи на глибині, долаючи опір товщі води розвиває в собі такі риси особистості як: цілеспрямованість, наполегливість, самовладання, рішучість, сміливість, дисциплінованість, вміння проявляти самостійність. Діти плаваючі з народження більш впевнені в собі, комунікабельні, володіють якостями лідера. 

Заняття з дітьми в басейні протипоказано у таких випадках: 

• якщо дитина хвора інфекційним захворювавнням;

• є серйозні ураження шкіри (запалення, утворення гною);


Контакти

+38 (068) 001 00 22
nemorivne@gmail.com


Посилання


Адреса

Рівне
вулиця А. Мельника 15