Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Різдвяна нічВистава "Різдвяна ніч"

 

У виставі використана музика Богдана-Юрія Янівського, Івана Пустового, композиторів італійського Відродження, а також традиційні поліські співи.
Постановка вистави здійснена за традиційними народними текстами з оригінальними обрядовими піснеспівами.

Видовище має дві частини:

  • біблійну, яка розповідає про народження Ісуса Христа,
  • і світську, де український козак Мамай перемагає Змія.

Першою частиною є так би мовити, класична історія на релігійну тематику, яка є майже незмінною. А саме народження Ісуса Христа та події, що пов'язані з цим.

Паламар сповіщає світ про народження Христа. Подія швидко набирає розголосу.
Цар Ірод-Юдейський, дізнавшись від волхвів про народження сина Божого, вирішує його знищити, наказавши, таким чином, вбивати усіх новонароджених немовлят.
Воїни безжалісно виконують наказ і, врешті, приводять до Ірода Рахіль з дитиною, котра є останнім новонародженим.

Незважаючи на прохання матері, Ірод наказує знищити й останнє немовля. Одна дитина залишається живою і, звісно, це Ісус Христос, оскільки Ангел небесний встиг сповістити матір Марію та батька Йосипа про наказ Ірода і порадив їм вирушати негайно до Єгипту. За великий гріх кровожерливого Ірода забирає смерть.

Друга частина включає в себе історію з життя простого українського люду, зокрема героїчні пригоди славнозвісного козака Мамая як визволителя.
Козак Мамай приходить женихатися до Хвеськи і ніби все гаразд, як раптом з'являється Змій, що уособлює в собі переродженого Ірода (зло у новій формі).
Після того, як Змій кусає козака Мамая, з'являється смерть, але Мамай проганяє її геть. Далі відбувається двобій героїзму і добра зі злом. Мамай впевнено перемагає Змія, і все у світі стає на свої місця.

Добро перемагає зло.

У театральній фантазії беруть участь: Олександр Шило, Станіслав Лозовський (Віктор Подолець), Франческа Барабаш, Дарія Татарин.

Квитки


Вік

5+


Вартість

від: 60 грн


Телефон

+380 (68) 589 76 52


Посилання


Адреса

Рівне
вул. Симона Петлюри, 15