Рівненський академічний обласний театр ляльок

Рівненський академічний обласний театр ляльок


Казка – це диво, а театр ляльок – місце, де вона оживає

 

Історія нашого театру ляльок розпочалась у далекому 1975 році. А днем народження стало 16 жовтня. Це день, коли Рівненським облвиконкомом було прийнято рішення про його створення. І вже за кілька тижнів Андрій Семененко, Яків Вакулінський, Тетяна Куровська та кілька їх однодумців, спустившись східцями до напівпідвального приміщення по вул. Мануїльського (нині - Студентська), 7, приступили до наведення хоч якогось порядку.

Щоправда, вже кілька років існувала трупа при обласній філармонії під керівництвом Тетяни Куровської, до якої входили Ірина Бурка, Олександр Скідан, Іван Процюк. Саме вони належать до числа перших акторів театру. Головним режисером став Андрій Семененко, директором — Яків Вакулінський, головним художником — Віталій Мельничук. Це були талановиті особистості, піонери лялькової справи на Рівненщині, десятки років в майбутньому вірою і правдою вони прослужили театру.

Андрій Семененко - учитель першого покоління акторів, яким дав їм серйозну акторську школу,неперевершений майсер сцени ,актор, режисер, педагог... Організовані ним дійства - «Посвята в актори», «Звітує творча молодь» стали доброю традицією у театр. Перший етап діяльності режисера у театрі став періодом проб і пошуків. Найважливішим для колективу нового театру стало наповнення репертуару. За перші три роки було здійснено 18 постановок, найбільш яскравими стали: М.Давидова «Мальчиш-Кибальчиш»,М.Шурінової «Дід Мороз», Г.Усача, Ю.Чаповецького «Я — Курчатко, Ти — Курчатко», С.Образцова, В.Преображенського «Великий Іван», Н.Гернет «Гусеня, Ю.Єлісєєва «Сембо».

23 грудня 1975 року відбулося відкриття першого театрального сезону в селі Межирічі Корецького району новорічним ранком та виставою „Маленька фея” у постановці артистки Тетяни Куровської.

Від управління культури театр отримав 2 автобуси, допомогу в придбанні костюмів, ляльок, декорацій. Проте колектив зустрівся з певними труднощами: трупа була не укомплектована, власного приміщення не було. Театр працював як пересувний, маршрути проходили по селах і містах Рівненської області. У 1976 році розпочалось будівництво приміщення для театру ляльок по вул.Червонармійській, 27 (сучасна — Петлюри).  


Час роботи

Пн–Пт 13:00–19:00, Сб–Нд 09:00–15:00.


Квитки

Квитки: 15 грн


Контакти

+380 (68) 589 76 52
rivne_teatr@ukr.net


Посилання


Адреса

Рівне
вул. Симона Петлюри, 15